Aktualności

Zgrupowanie przed Halowymi Mistrzostwami Europy

mar 4, 2021

Dobiega końca zgrupowanie przed Halowymi Mistrzostwami Europy, które w czwartek 4 marca rozpoczynają się w Toruniu. Jest mi niezmiernie miło, że będzie w nich brała udział nasza świetna juniorka – Kornelia Lesiewicz.

Zawodniczka KS AZS AWF Gorzów Wlkp. od początku tego sezonu halowego prezentuje świetną formę, osiągając wiele imponujących wyników.

M.in. rekord Polski oraz trzeci wynik w historii w biegu na 300 metrów – 37,33 sek. Kornelia w  świetnym stylu wywalczyła także tytuł mistrzyni Polski juniorek na 400 m – 52,97 sek. Ten wynik to nowy rekord Polski U20.

Euforia po tym wyniku nie trwała za długo, bo już tydzień później Kornelia wystartowała w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów. Zawody były dla młodej zawodniczki bardzo dużym wyzwaniem. Jak wiemy 400 m kobiet stoi w Polsce na bardzo wysokim – światowym – poziomie.

Po trudnych eliminacjach Kornelia awansowała do finału, który rozegrała znakomicie i zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski ze świetnym rezultatem 52,56 sek., co jest nowym rekordem Polski U20. Kornelia została powołana do reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Europy gdzie będzie brała udział w sztafecie 4×400 metrów.

Adres

Plac Jana Matejki 3, 65-056 Zielona Góra

godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 8:00 – 16:00

Na bieżąco

Subskrybuj